كدخبر : ١٣٩٣
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۴/۶/١۵
تعداد بازديد : ٢٠٧١
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
اگر حمله‌ای انجام بگیرد تولیدکنندگان خودرو قادر نخواهند بود سریعاً به جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات بپردازند تا از خودروها در برابر حملات جدید بعدی حفاظت بیشتری صورت دهند.

 

کارشناسان امنیتی آمریکایی با انتشار گزارشی هشدار دادند هکرها خطر واقعی برای خودروهای خودران ایجاد می‌کنند.

به نقل از ایسنا، انتظار می‌رود خودروهای خودران که فناوری‌های پیشرفته‌ای مانند حسگرهای الکترونیک دارند تا سال ۲۰۲۰ یا حتی زودتر وارد جاده‌ها شوند.

اما به گفته کارشناسان شرکت‌های امنیتی آمریکایی میژن سکیور و پرون روبوتیک، مانند خودروهای متصل و دستگاه‌های مولتی‌مدیای داخلی آنها، فناوری خودروهای خودران آنها را در برابر حملات هکرها آسیب‌پذیر می‌سازد.

یک هکر اخیراً مدعی شده به سامانه‌های الکترونیکی یک جت آمریکایی که سرنشین آن بوده نفوذ کرده و مسیر آن را تغییر داده است. وی مدعی شده این کار را با استفاده از سیستم وای فای داخل پرواز انجام داده است.

این دو شرکت امنیتی با همکاری دانشگاه ویرجینیا و پنتاگون تست‌هایی را انجام داده‌اند که نشان می‌دهد نفوذ و مختل کردن سامانه‌های مولتی سنسور امکان‌پذیر است.

یکی از آزمایش‌های انجام‌گرفته تغییر نحوه واکنش خودرو در برابر یک مانع پیش رو بود. طبق سناریوی حمله که از سوی کارشناسان مطرح‌شده است، در این وضعیت خودرو به‌جای ترمز کردن سرعت می‌گیرد و با سرعت‌بالا به مانع برخورد می‌کند که باعث آسیب دیدن خودرو و به خطر افتادن زندگی سرنشینانش می‌شود.

بر اساس این گزارش، اگر حمله‌ای انجام بگیرد تولیدکنندگان خودرو قادر نخواهند بود سریعاً به جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل اطلاعات بپردازند تا از خودروها در برابر حملات جدید بعدی حفاظت بیشتری صورت دهند.

به گفته این کارشناسان، هکرها می‌توانند از طریق اتصالات بی‌سیم به سیستم خودروهای خودران نفوذ کنند.

 

 

منابع آگاه در صنعت خودرو به خبرگزاری فرانسه اظهار کرده‌اند احتمال هک سیستم در پروسه تولید آن لحاظ شده است. به‌عنوان‌مثال غول اینترنتی گوگل گروهی از برنامه نویسان زبده را بکار گرفته تا برای نفوذ به نرم‌افزار خودروی خودران طراحی‌شده توسط این شرکت تلاش کنند.

دراین‌بین شرکت‌های بیمه آمریکایی که نگران ایمنی و امکان کاهش خطر تصادفات با استفاده از فناوری‌های جدید هستند، ممکن است با مطرح‌شدن تهدید حمله سایبری در مورد قراردادهایشان تجدیدنظر کرده و نرخ بیمه مورد مطالبه را بازبینی کنند.

منبع: سایبرباننظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه