كدخبر : ١٣٩١
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩۴/۶/١۵
تعداد بازديد : ٢٣٢۵
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کارشناسان فناوری از آسیب‌پذیری وای‌فای‌ها و سرقت اطلاعات از آنها خبر دادند.

 

به گزارش کارشناسان فناوری، وای‌فای‌های عمومی بسیار آسیب‌پذیر هستند و استفاده از آنها ممکن است تصویرها و اطلاعات خصوصی افراد را در معرض خطر قرار دهد.
یکی از متخصصان امنیتی شرکت ایست (ESET)، محمد ینان (Mohamed Djenane)، اعلام داشت: «مجرمان سایبری از طریق وای‌فای عمومی اطلاعات، رمزهای عبور و پول کاربران را سرقت می‌کنند و روزبه‌روز توانایی خود را در این زمینه افزایش می‌دهند.» شرکت ایست، یک شرکت امنیتی آی‌تی است.
وی در ادامه بیان داشت که بدترین امر ممکن این است که ما بدون هیچ مدرکی فکر می‌کنیم که شبکه‌های وای‌فای قانونی هستند و توسط سازمان‌های معتبر و قابل‌اعتماد اداره می‌شوند.

 

وی افزود: کاربران نباید از شبکه‌هایی با عنوان 'Free Wi-Fi' استفاده کنند، این یک ترفند هکرها است، چرا که آنها کاربرانی که از این‌گونه وای‌فای‌ها استفاده می‌کنند را به‌سوی صفحات کاربری و تبلیغات آلوده می‌کشانند و از آنها سوءاستفاده‌های لازم را به عمل می‌آورند.
محمد ینان درباره امنیت بیشتر استفاده از اینترنت گفت: برای در امان ماندن از سرقت اطلاعات بهتر است از بسته‌های 3G و 4G استفاده نمایید و اگر از شبکه‌های عمومی مثلاً وای‌فای کافه‌ها استفاده می‌کنید، حتماً نام وای‌فای را با کارمندان آن مجموعه چک کنید.
وی افزود: «با توجه به این‌که امروزه زندگی‌های ما به‌شدت بر اساس شبکه و اینترنت است، حفاظت از اطلاعات شخصی خود در این‌گونه فضاها باید اولویت مهمی برای ما باشد.»

 

وی برای پیشگیری از این‌گونه سرقت اطلاعات بیان کرد که امروزه هکرها در حال نظارت بر شبکه‌ها هستند تا به‌محض اینکه کاربران برای ورود به ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت خود اقدام کردند، رمز عبور و شناسه کاربری آنها را سرقت کنند. به همین دلیل بهتر است که از شبکه‌ها و وب‌سایت‌هایی استفاده کنید که برای ورود به شناسه کاربری و رمز عبور احتیاجی نداشته باشد.
به‌طورمعمول، حملاتی که به وای‌فای‌ها انجام می‌شوند، به‌صورت حملات مردمیانی (man-in-the- middle) هستند. حملات مردمیانی به‌صورت استراق السمع است، یعنی هکر موردنظر قربانیان را معتقد می‌کند که با یکدیگر به‌صورت مستقیم ارتباط داشته باشند، درحالی‌که خود از تمامی ارتباط میان آنها آگاه است.

منبع: سایبربان

 

 نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه