كدخبر : ١٣١٨
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/١٢/١١
تعداد بازديد : ٢۶٠٩
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
عبدالصمدخرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی درباره شبکه های فضای مجازی گفت: در حال حاضر در حدود ۲۰۰ نرم افزار موبایلی خارجی مانند واتس آپ، بدون محدویت در ایران فعالیت دارند. واتس اپ اطلاعات ۴۵۰ میلیون کاربر را در اختیار دارد خرم آبادی با اشاره به اینکه کاربران زیادی در […]

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛ عبدالصمدخرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی درباره شبکه های فضای مجازی گفت: در حال حاضر در حدود ۲۰۰ نرم افزار موبایلی خارجی مانند واتس آپ، بدون محدویت در ایران فعالیت دارند.

واتس اپ اطلاعات ۴۵۰ میلیون کاربر را در اختیار دارد

خرم آبادی با اشاره به اینکه کاربران زیادی در شبکه های خارجی فعال هستند، گفت: مارک زاکربرگ صهیونیست اپلیکیشن ˈواتس اپˈ را بخاطر اطلاعات ۴۵۰ میلیون کاربر، نوزده و نیم میلیارد دلار خریداری کرده و می گوید بیش از این ارزش دارد.

image200864

بیشترین کاربران شبکه های اجتماعی را نوجوانان تشکیل می دهند

معاون قضایی دادستان کل کشوربا بیان اینکه نرم افزار خارجی  تلفن همراه، آسیب های اجتماعی سیاسی فرهنگی، امنیتی و اقتصادی فراوانی را برای کشور و مردم به همراه دارند، افزود: درحال حاضر اکثر قریب به اتفاق کاربران شبکه های اجتماعی موبایلی را نوجوانانی تشکیل می دهند که بلحاظ اقتضای سنی از جهات مختلف خصوصا از جهات فرهنگی نیازمند مراقبت های ویژه است.

خرم آبادی در خصوص علت استفاده مردم از نرم افزارهای خارجی ارتباطی تلفن همراه اظهار کرد: نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه تمامی خدمات اپراتور های تلفن همراه را انجام می دهند.

وی تصریح کرد: علت استفاده کاربران از این نرم افزارها  ارائه رایگان تمامی خدمات تلفن همراه مانند ارتباطات صوتی- تصویری و ارسال پیامک و پیام های متنی، صوتی و تصویری است.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه کاربران برای پرداخت هزینه کمتر از این نرم افزارها که قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارند، استفاده می کنند، گفت: نرم افزار های داخلی به علت عدم حمایت توسعه نیافته اند لذا کاربران اینترنت برای کاهش هزینه از نرم افزارهای خارجی تلفن همراه استفاده می کنند.

بسیاری از نرم افزارهای خارجی تلفن همراه به سرویس های جاسوسی متصل هستند

خرم آبادی با بیان اینکه هزینه های رایگان برای کاربران به نفع دشمنان است، گفت: دشمن هم از این خلاء نهایت سوء استفاده را در جهت تهاجم فرهنگی و جاسوسی می کند و در واقع هزینه ارزی هنگفتی را برای تأمین پهنای باند بین المللی خود بر کشور تحمیل می کنند.وی افزود: ˈاطلاعاتˈ ارزشمند ترین کالای عصر اطلاعات محسوب می شود و ارزش آن بالا تر از فولاد و نفت است که با ارزش ترین کالای عصر صنعت می باشد.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: با شرایط کنونی باید با ایجاد سرویس های داخلی زمینه سازی بهتری را در فضای مجازی ایجاد کنیم./راه دانانظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه