كدخبر : ١٢٨٠
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/١١/١٢
تعداد بازديد : ٢۵٩٠
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد شبکه ملی اطلاعات و فروش اینترنت با قیمت ۴۰ میلیون تومان بابت هر لینک STM1 پهنای باند، انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛ بهروز نعمتی در برنامه گفتگوی خبری شبکه خبر، از آماده نبودن زیرساختهای ارتباطی قبل از واگذاری نسل سوم موبایل و عدم سرویس دهی مناسب به مشترکان موبایل و اینترنت انتقاد کرد.

 

IMG17332575

پهنای باند هزار دلاری ۴۰ میلیون تومان فروخته می شود

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات مردم را گرانی نرخ اینترنت عنوان کرد و گفت: قیمت یک STM1 پهنای باند حدود ۸۰۰ تا هزار دلار است که وزارت ارتباطات آن را حدود ۴۰ میلیون تومان به مصرف کننده نهایی می فروشد؛ این درحالی است که هر STM1 اینترنت در کشورهای همسایه مانند عراق حدود ۱۱ میلیون تومان، در آذربایجان حدود ۱۴ میلیون تومان و در افغانستان ۲۷ میلیون است.

۱۴۰۰ میلیارد تومان بودجه وزارت ارتباطات معطل مانده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال ۹۳ حدود ۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای توسعه زیرساختهای ارتباطی درنظر گرفته شد اما تاکنون فقط ۶۰۰ میلیارد تومان از این بودجه جذب شده و ۱۴۰۰ میلیارد تومان معطل مانده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی درآمدهای ناشی از فناوری اطلاعات ۴۵۰۰ میلیارد تومان است افزود: در سال قبل این رقم ۴۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وزارت ارتباطات از بودجه شبکه ملی اطلاعات استقبال نکرد

نعمتی با تاکید براینکه برای شبکه ملی اطلاعات حدود ۱۲۳۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۳ درنظر گرفته شد افزود: این پروژه تاکنون محقق نشده است و از آنجایی که این بودجه با استقبال وزارت ارتباطات مواجه نشد برای سال ۹۴ بودجه کاهش پیدا کرد و به هزار میلیارد تومان رسید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این درحالی است که پروژه شبکه ملی اطلاعات نیازمند ۱۲ هزار میلیارد تومان تزریق بودجه است.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در سال ۹۳ حدود ۲ درصد بودجه کل کشور بود خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته این رقم ۷ دهم درصد بود که امسال به ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می رسد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت الکترونیک در کشور اجرایی نشده افزود: برنامه های وزارت ارتباطات در رسیدن به هاب منطقه، رسیدن به ۲ درصد  GDP و اشتغالزایی تاکنون محقق نشده است.

 نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه