كدخبر : ١١٩٩
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/٩/١١
تعداد بازديد : ٢۴٩٢
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
وزیر ارتباطات درباره عملکرد سلیقه‌ای شرکت‌های مخابرات استانی در تامین سرویس و بلاتکلیفی در اجرا و نگهداری گفت: در این باره با این شرکت بسیار صحبت کردیم. مدیر جدید مخابرات بسیار با مدیر قبلی متفاوت است و امیدوار به همکاری بیشتر مخابرات هستیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی - فرا؛محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه صبحانه کاری فعالان خصوصی در حوزه ارتباطات و فناوری که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران؛ در پاسخ به سوال مدیر عامل شرکت آسیاتک و نماینده شرکت‌های اینترنتی در این مراسم، مبنی بر بلاتکلیفی یک ساله پروانه فعالیت این شرکت ها و نیز مشکل تامین کنندگان خدمات از جمله شرکت های مخابرات استانی و عدم ارائه پهنای باند اینترنت از زیرساخت گفت: در حوزه پهنای باند امسال به آنچه قول داده‌ایم خواهیم رسید و سال آینده نیز این رقم افزایش خواهد یافت. در حوزه پهنای باند بین الملل نیز به اندازه ۲۰ درصد پهنای باند داخل رشد خواهیم داشت و امیدواریم در صورتی که برنامه‌های ما پیش رود و مشکلی پیش نیاید تا پایان امسال بتوانیم پهنای باند داخلی را افزایش دهیم.

این وعده ها در حالی از سوی وزیر ارتباطات داده می شود که هنوز شرکت های اینترنتی اقدام عملی در خصوص قول های پیشین مشاهده نکرده اند. در شمن وزیر چندی پیش نیز از پس از وعده استخدام 30 هزار نیرویی که در ماه های گذشته در بخش آی تی داده بود، قول داد که 100 هزار نفر دیگر را در این حوزه به کار گیری کند. به عقیده کارشناسان این وعده ها موجب بی اعتمادی اصحاب فناوری به دولت شده است.

وزیر ارتباطات

 

واعظی با بیان اینکه ما با ورود بخش خصوصی به پروژه ایرانیان نت و با تغییرساختار آن به دنبال تغییر رویه این پروژه هستیم، گفت: ما حتی آمادگی این را داریم که برای ورود بخش خصوصی و تسریع امور ایرانیان نت (اپراتور چهارم) راه را باز کنیم و قسمت‌های مختلف آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا کار با سرعت بیشتری پیش رود.

وی درباره عملکرد سلیقه‌ای شرکت‌های مخابرات استانی در تامین سرویس و بلاتکلیفی در اجرا و نگهداری، نیز گفت: در این باره با این شرکت بسیار صحبت کردیم و در ضمن باید دانست که مدیر جدید مخابرات بسیار با مدیر قبلی متفاوت است و امیدواریم با همکاری بیشتر مخابرات، در آینده نقش بخش خصوصی بیشتر از گذشته دیده شود.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به این مهم در تمدید پروانه شرکت های ندا وظایف زیادی را مشخص کرده ایم از جمله رفتن برروی فیبر نوری که با اجرای آن شرکت های PAP می توانند شهرهای مختلفی را انتخاب و با سرمایه گذاری در آنها اقدام به ارایه سرویس کنند.

واعظی در حالی این سخنان را به مدیران شرکت های بزرگ ارائه دهنده اینترنت می گوید که چندی پیش اداره کل مخابرات با ارسال نامه ای نسبت به عدم همکاری های مخابرات استانی در واگذاری امکانات و امضای قرارداد همکاری با PAPها برای توسعه ADSL تاکید کرده بود.نظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه