كدخبر : ١٠۶٧
تاريخ انتشار : ٠٠:٠٠ - ١٣٩٣/۶/٢٣
تعداد بازديد : ٣١٢۴
چاپ صفحه نسخه چاپي
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
افزونه ای کاربردی برای آفیس 2013
پرنیان با هدف کمک به کاربر فارسی زبان در استفاده از محصولات مایکروسافت آفیس ارائه می شود و امکانات این مجموعه را در پشتیبانی از زبان فارسی تکمیل می کند.

به گزارش روابط عمومی مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی؛ مدت هاست کاربران فارسی زبان از مجموعه آفیس استفاده می کنند.با اینکه استفاده از این مجموعه برای زبان فارسی در طول زمان بهبود یافته است،با اینحال هنوز برای استفاده نواقصی وجود دارد و نیازمندی های کاربر فارسی زبان به صورت کامل برآورده نمی شود.

مجموعه مایکروسافت آفیس مورد استفاده تعداد کثیری از کاربران ایرانی است. از نسخه 97 این مجموعه پشتیبانی از زبان های فارسی و عربی به این مجموعه اضافه شده است، با اینکه از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی در این مجموعه نرم افزاری بوجود آمده است، اما کماکان برای کاربران ایرانی مشکلاتی وجود دارد.بخش عمده ایی از این مشکلات مربوط به عدم پشتیبانی از تقویم شمسی است. درطول این مدت نرم افزار پرنیان با ارائه نسخه های مختلف سعی کرده است که نقاط ضعف و مشکلات این مجموعه را برای کاربران ایرانی پوشش دهد و کاربری آسان تری را برای آنها فراهم کند.

پرنیان، تقویم شمسی و امکانات فارسی برای مایکروسافت آفیس

 

امکانات پرنیان درآفیس

پرنیان آفیس در ویرایش ۷ به شکل یک افزونه‌ی استاندارد برای آفیس طراحی شده است. که این نرم‌افزار را از وجوه مختلفی متمایز ساخته است.

پیاده‌سازی پرنیان به صورت یک افزونه، به میزان قابل توجهی کارایی و سرعت عملیاتی پرنیان را افزایش داده است. در ویرایش قبلی لازم بود پرنیان به شکل یک آیکون در ویندوز منتظر اجرای برنامه‌ی هدف باشد، در حالیکه در پیاده‌سازی جدید برنامه‌ی هدف پرنیان را به صورت خودکار اجرا می‌کند.

 • تقویم شمسی برای آفیستقویم شمسی

  پرنیان استفاده از تقویم شمسی را کاملاً مشابه با سایر تقویم ها فراهم می کند.به طوری که کاربر با همان روش استفاده از دیگر تقویم ها می تواند ، از تقویم شمسی استفاده کند.

 • پرنیان ۷ آفیس بسیار سبک است سبک

  پرنیان سبک است ،با حجم کم و بدون تحمیل بار زیاد به سیستم ، کار خود را انجام می دهد.

 • پرنیان ۷ بسیار سبک است سازگاری

  پرنیان نحوه سازگاری خود با نسخه های مختلف مجموعه آفیس را حفظ کرده است.بطوریکه در حال حاضر پرنیان 7 روی نسخه های 2007 ، 2010، 2013 آفیس نصب می شود.

 • کاربری پرنیان بسیار ساده است و دقیقاً همان کاری را می‌کند که انتظار دارید کاربری آسان

  نصب و استفاده از پرنیان بسیار ساده است و امکانات آن از طریق منوی پرنیان که به منوی آفیس اضافه می شود به سادگی قابل کنترل است.

 
 
بخشی از نرم‌افزار پرنیان که برای بومی‌سازی آفیس طراحی شده است، پرنیان آفیس نام دارد و به عنوان هدیه‌ای از طرف شرکت گستره‌نگار به صورت رایگان ارائه می‌شود:

برنامه‌ی نصب پرنیان آفیس تنها ۳.۴ مگابایت است و بارگذاری آن حتی با اینترنت دایال آپ تنها ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. برنامه‌ی نصب شده نیز بسیار سبک است و هیچگونه تاثیر نامطلوبی بر روی سیستم شما نخواهد داشت.

پرنیان آفیس

شما با دانلود این نسخه از پرنیان قوانین مربوط به استفاده از یک نرم‌افزار رایگان در قوانین جمهوری اسلامی ایران را می‌پذیرید و مسئولیت هرگونه استفاده غیرقانونی از این نرم‌افزار را خود به عهده می‌گیرید.

پرنیان آفیس به صورت رایگان ارائه می‌شود و از این رو دارای بخش پشتیبانی مانند آنچه در دیگر بخش‌های پرنیان صورت می‌گیرد نیست.استفاده از پرنیان بسیار ساده و دقیقاً به همان شکلی است که انتظار دارید. با این وجود ممکن است به سوالاتی برخورد کنید. طیف گسترده کاربران پرنیان در جامعه‌ی مجازی باعث می‌‌شود به سرعت به پاسخ سوالات احتمالی دست پیدا کنید.

دانلود رایگان با حجم 3 مگابایتنظرات کاربران
نام:
ايميل:
* نظر:
CAPTCHA Image

اطلاعیه